Vybírat matraci podle vědeckých a lékařských doporučení nebo podle vlastního pocitu?

Toto je těžké téma na dlouhou debatu. Nicméně zkusím to stlačit do několika vět.

S celosvětově prodlužujícím se věkem je určitě úžasné, že k tomuto přispívá velkou měrou i zdravé spaní. Vždyť každé ráno je krásnější když se vyspíte dorůžova a vstáváte s dobrou náladou. Takže k tomuto přispívá věda, nové moderní materiály nad kterými žasneme co vše dokáží s naším tělem.

A protože věda vyvinula moderní materiály, lékaři se s nimi seznámí a řeknou ano, to je ono, to náš pacient potřebuje. Máte nemocné klouby? Máme pro vás matraci. Máte skříplý nerv? Máme pro vás matraci. Jste zdraví jako rybičky? Máme pro vás matraci. A tak bychom mohli ještě dlouho pokračovat ve výčtu nemocí a neduhů které nás trápí a Dormeo se snaží pomáhat. Samozřejmě, a na to kladu důraz, matrace sama o sobě neléčí. Vždy když se objeví zdravotní problém, je třeba navštívit lékaře který určí přesnou diagnózu a postup léčby. Správně zvolená matrace vám může pomoci ulevit si např. od bolesti, ale lékař má vždy hlavní slovo v tom co je pro vás vhodné a co ne.

Nicméně, dle mého názoru, je dobré vybírat matraci podle materiálu a lékařských doporučení ale nejvíce stejně rozhoduje na které matraci se cítíte dobře a pocitově je vám blízká. Nedejte na doporučení mnohých tzv. odborných prodejců, kteří jsou hnáni vidinou zisku z prodané matrace a tlačí vás do čehokoliv na čem se dá ležet jen aby prodali. Matraci si vždy vyzkoušejte, min. 6min. na zádech a min. 6min. na boku. Nespěchejte, jde přece o vaše zdraví a peníze. Nechte si předvést více modelů, lehněte si, zavřete oči a nechte se unášet pohodlím a ozdravnými účinky nabízené matrace.

Myšlenky a názory prezentované v tomto článku jsou jen mé. Někdo se mnou nemusí souhlasit. Nicméně jsem zde prezentoval malou část svých poznatků a zkušeností z praxe v prodeji matrací.